5 obiective marete anuntate de noua achizitie a Stelei: "Vreau sa inscriu de la debut!" Primul slogan pe care l-a invatat Piovaccari la Steaua:

federico piovaccari Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 06 Iulie 2013, 12:31
Data actualizarii: Sambata 06 Iulie 2013, 14:43

Stadionul e prea mic! STEAUA - PETROLUL, miercuri 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro! Castiga AICI bilete la SuperCupa!

Supercupa, titlul in Liga I, Cupa Romaniei, grupele Champions League si titlul de golgheter - acestea sunt obiectivele pe care si le-a propus Piovaccari pentru sezonul viitor.

Noua achizitie a Stelei a invatat primul slogan de la venirea in lotul lui Reghecampf: "Uniti spre titlul 25 si Champions League!"

''Steaua este o echipa foarte buna, este campioana si are mari sanse sa joace in grupele UEFA Champions League. Sa ajungi in aceasta competitie suprema este ceva extraordinar, reprezinta o lovitura de imagine pentru orice jucator."

"Ar fi prima data pentru mine si m-as bucura enorm. Am venit sa joc cat pot de bine si cat mai devreme posibil, desi sunt constient ca am mult de recuperat la nivel de pregatire in comparatie cu colegii mei. Atat la nivel de echipa, cat si personal, sper sa castigam Super Cupa, campionatul, Cupa Romaniei si sa jucam in grupele UEFA Champions League."

"Strict personal, sper sa rasplatesc increderea acordata de catre conducere si antrenor. In plus, stiu ca am fost adus aici sa dau goluri si sa-l inlocuiesc, cat de bine voi putea, pe golgeterul Raul Rusescu. Acesta a facut o impresie extraordinara la Steaua si stiu ca va fi dificil sa-l ajung. Promit ca voi incerca!'

''Voi da totul pentru a recupera zilele de pregatire pierdute si ma voi stradui sa dau cat mai multe goluri, pentru a-i face sa exulte. M-as bucura sa inscriu inca de la debut si sa ma bucur alaturi de ei si de colegi", a declarat italianul Piovaccari pentru site-ul oficial al Stelei.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!