Botosani 1-0 Viitorul. Botosani pune presiune pe CFR, Morutan a dat primul gol in Liga I

Botosani 1-0 Viitorul

Min 60 - GOOOL Botosani | Olimpiu Morutan deschide scorul. Primul gol in Liga I pentru tanarul mijlocas

Echipele de start

19:44 24 Sep
CSM Iasi 1-1 ACS Poli Timisoara

Duelul "Politehnicilor" din Liga I s-a incheiat la egalitate. Poli Iasi si Poli Timisoara au terminat 1-1, dupa un final dramatic de meci.

Gazdele au deschis scorul in minutul 43 prin Kizito, care a pus capul foarte bine la o lovitura de cap.

In repriza secunda, oaspetii au alergat dupa egalare, insa nu au reusit sa marcheze. In ultimul minut regulamentar, iesenii au fost cei care au marcat. Jo Santos a sutat, mingea l-a lovit pe Almeida si a intrat in poarta, insa reusita a fost anulata pentru ofsaid.

La ultima faza a prelungirilor, Seroni a egalat cu un sut din interiorul careului.

Echipele folosite

CSM Poli Iasi: Kelava - Tiago Almeida, Frasinescu, Cioinac, Sin - Qaka, Chelaru - Kizito, Jo Santos, P. Mendes - An. Cristea
Rezerve: Koselev, Badic, Bosoi, Cisse, Pantiru, Stefanescu, Moisi

ACS Poli: Curileac - Al. Ciucur, Melinte, Cinu, Seroni -  Vasvari, Artean - Al. Munteanu, Birnoi, Tiganasu - Curjurici
Rezerve: Straton, Soljici, Bocsan, Podina, Oprea, Mailat, Doman
17:12 24 Sep
Juventus Bucuresti 1-1 Gaz Metan

Juventus Bucuresti si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate partida disputata la Ploiesti, scor 1-1. Pentru echipa bucuresteana a marcat Calintari, in minutul 37, in timp ce pentru oaspeti a egalat Roberto Romeo in minutul 50.

Juventus Bucuresti: Stoian – Beta (Ciprian Petre '71), Wallace, Benga, Carabela – Barbulescu (Bajenaru '75), Mihaescu – Calintaru, Sesar, Dzalamidze (Zaharia '62) – Mazarache

Gaz Metan Medias: Greab – Sg. Popovici, M. Constantin, Khubutia (Buziuc '46), Romeo – Sarghi, Danci, Bic – Lokaj (Mitic '66), Golubovic, Olaru (Manole '46)
20:25 23 Sep

Concordia Chiajna 2-1 Sepsi OSK

Min 90+2 GOOOL Chiajna | Bumba inscrie golul victoriei in ultimul minut, dupa o recuperare a lui Batin in fata lui Oros

Min 34 - GOOOL Chiajna | Paul Batin egaleaza din pasa lui Bawab

Min 31 -
Ronaldo Deaconu este aproape de golul campionatului, dar sutul sau de la 40 de metri, din lovitura libera, cu bolta, loveste transversala

Min 18 - GOOOL Sepsi |
Istvan Fulop deschide scorul cu un sut pe jos din interiorul careului, dupa ce Hadnagy i-a pus mingea pe tava

20:15 22 Sep

Craiova 1-1 Voluntari

Min 69 - GOOOL Craiova |
Baluta egaleaza cu o reluare din apropiere, dupa o centrare perfecta de pe dreapta a lui Martic