Marfa de export in Ghencea: 2 stelisti sunt promovati in Spania!

SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 29 Decembrie 2010, 21:40
Data actualizarii: Miercuri 29 Decembrie 2010, 21:47

Si totusi, Steaua se poate desparti de Banel. Becali l-a refuzat pe Iancu de la Timisoara, dar il poate lasa pe Banel in Azerbaidjan. Rednic vine in Romania cu bani multi sa-i ia pe Banel si Galamaz! La Stancu nu se baga.

Un milion si jumatate - e pretul cerut de Steaua pentru Banel. Nu-i o problema pentru Rednic, care-l atrage pe Banel in Azerbaidjan si cu un salariu de trei ori mai mare decat la Steaua - 500 de mii de euro pe an.

"In momentul actual pe Banel il vad la Steaua, pentru ca in momentul actual este o emblema a Stelei" spune Craioveanu.

"Vin in Romania in ianuarie si n-o sa plec cu mana goala. Vin cu valiza de bani" spune Rednic, care-l mai vrea de la Steaua si pe Galamaz.
 
Craioveanu are alti preferati la Steaua.Le face lobby in Spania lui Radut si Stancu.  "Mie cel mai bun jucator mi se pare Radut. Nu ca e febletea mea. sau ca-l cunosc de mic. In schimb in turul asta eu zic ca Stancu a fost peste toti.Ar putea faca fata in orice campionat din Europa" a declarat Craioveanu

Dar cel mai important om din vestiarul Stelei pentru Craioveanu - e Lacatus. "Lacatus este la Steaua ce este Mourinho la Real Madrid, embelema.. idolul!"

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!