Viteza, forta, VIJELIE! Achizitiile l-au incantat pe Ilie Stan: Steaua 2-1 Levski! Tanase si Rusescu au marcat din 11 metri, Machado a lovit bara! TOATE FAZELE:

Steaua Levski Sofia Superliga
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2012, 20:54
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2012, 20:56

LIVESCORE DIN 165 DE CAMPIONATE PE MOBILUL TAU - M.SPORT.RO!

Steaua a castigat primul meci amical din 2012. Echipa lui Ilie Stan a revenit de la 0-1 si a marcat de doua din penalty prin Tanase si Rusescu. Steaua a inceput meciul cu toti jucatirii cumparati iarna asta. Acestia s-au ridicat in mare la asteptarile sefilor, avand 45 de minute bune in tricoul Stelei. In repriza a doua, Stan a schimbat toti jucatorii si arata ca se va baza pe doua echipe in retur. Vezi mai jos cum a decurs meciul.

Echipa de start Steaua: Tatarusanu - Dananae, Iliev, Chiriches, Parvulescu - Chipciu, Brandan, Prepelita, Tanase - Tatu, Machado

LIVE TEXT:
Min 1: Steaua are lovitura de start. Ploua in Antalya.

TATARUSANU E CAPITAN IN LOCUL LUI BOURCEANU, PLECAT LA NATIONALA

Min 3: Stelistii incearca sa combine rapid in jumatatea bulgarilor, insa momentan nu se inteleg. Mai au de lucrat la relatiile de joc.

Min 4: Prima actiune vine de la Levski. Un sut de la marginea careului a fost blocat de Brandan!

Min 6: Steaua e aproape de gol! Portarul bulgarilor a pierdut o minge in propriul careu, insa Machado n-a reusit sa profite si a fost deposedat in momentul sutului.

Min 8: Lovitura libera din banda stanga pentru bulgari, mingea e trimisa in fata portii de unde respinge Iliev fara probleme!

Min 9: Parvulescu urca in viteza pe partea stanga si centreaza in careu, dar portarul bulgarilor iese si retine din fata lui Machado.

Min 14: Urmatoarea faza de atac a Stelei vine de pe partea dreapta. Dananae urca si centreaza in careu spre Tatu, dar acesta pierde duelul cu fundasii bulgari!

LA MECI ASISTA SI GICA HAGI

Min 15: Dananae il lanseaza pe Chipciu in careu, dar acesta pierde in fata adversarilor iar mingea ajunge in aut. Steaua ramane in atac, iar Dananae mai centreaza odata in careu pana la Tanase, care cade in duel cu fundasii bulgari.

Min 16: Tanase patrunde prin dribling in careul advers si centreaza in fata portii. Machado nu ajunge insa la mingea iar aceasta este din nou respinsa.

Min 17: Tanase suteaza de la 25 de metri spre vinclu, portarul bulgar retine!

Min 19: Bulgarii au cea mai mare ocazie de pana acum. Raikov scapa singur cu Tatarusanu, portarul Stelei ii iese in intampinare iar bulgarul suteaza peste poarta!

Min 22: Brandan are o interventie ciudata pe un atac al bulgarilor si e la un pas sa-l accidenteze grav pe Iliev.

LACATUS SE UITA LA STEAUA DE PE TERENUL ALATURAT. ARE ANTRENAMENT CU TARGU MURES

Min 23: Bulgarii suteaza din lovitura libera de la 20 de metri pe poarta, Tatarusanu retine fara probleme.

Min 24: Steaua iese la atac iar Chicpiu suteaza din alergare de la 18 metri lateral dreapta putin peste poarta.

CHIPCIU ARE NUMARUL 7, CEDAT DE FLORIN COSTEA

Min 26: Chipciu suteaza din lovitura libera de la 18 metri lateral stanga direct in bratele portarului. E incurajat de la margine cu aplauze.

Min 30: Dananae blocheaza prin alunecare un sut puternic al unui adversar dupa un contraatac rapid al lui Levski.

Min 33: Cea mai mare ocazie de pana acum a Stelei! Machado scapa singur cu portarul advers pe partea stanga, incearca un lob, dar este blocat de Iliev!

MIn 34: BARA STEAUA! Machado reia cu capul din 7 metri in bara dupa o centrare superba a lui Brandan de pe partea dreapta!

Min 37: Brandan iroseste o lovitura libera din pozitie excelenta pentru Steaua. A sutat mult peste poarta de la 17 metri putin lateral dreapta.

Min 39: GOL LEVSKI! Stelistii sunt depasiti usor de un fost junior al Barcei iar Tsvetkov inscrie cu un sut pe jos la coltul scurt de la 14 metri.

Min 40: PENALTY PENTRU STEAUA! Brandan deviaza superb cu calcaiul in careu si este secerat de un adversar!

MIn 41: GOL STEAUA! Tanase executa fara emotii si inscrie! Steaua egaleaza dupa doar doua minute!

Min 44: Stelistii patrund prin pase rapide in jumatatea adversa, Chipciu scapa singur cu poartarul advers, insa este oprit gresit de arbitru pentru offside.

PAUZA: Steaua 1-1 Levski, dupa o repriza dominata de stelisti.

Min 46: Incepe repriza a doua cu mai multe schimbari in echipa lui Ilie Stan. Bulgarii n-au facut schimbari.

Echipa Stelei din repriza a doua: Stanca - Martinovici, Gardos, Geraldo, Lupu - T. Balan, Bicfalvi, Radut, Fl. Costea - Rusescu, M. Costea

Min 47: Martinovic reia cu capul direct in bratele portarului Iliev.

Min 48: Mihai Costea e lansat pe contraatac, dar pierde mingea in fata adversarilor sai.

Min 50: Doua atacuri ale bulgarilor, blocate de stelisti in careu. Stanca a scos cu piciorul sutul unui adversar!

GARDOS ESTE IN PREMIERA CAPITAN LA STEAUA!

Min 56: Florin Costea scapa singur cu poartarul advers dupa o pasa superba a lui Rusescu, insa suteaza slab si e blocat de portar.

Min 57: Suteaza Mihai Costea de la 20 de metri, putin pe langa poarta.

Min 58: Bulgarii revin in atac, Pinto suteaza de la 30 de metri putin peste poarta lui Stanca.

Min 60: Florin Costea patrunde in careu si incearca un sut in locul unei pase si este blocat.

PARVULESCU URMARESTE MECIUL DIN TRIBUNA DE LANGA HAGI!

Min 62: Radut vede cartonasul galben.

Min 65: Tibi Balan reia din prima de la 17 metri, putin peste poarta.

MIn 74: PENALTY PENTRU STEAUA! Tibi Balan patrunde prin dribling in careul advers si este pus la pamant.

Min 75: GOL STEAUA! Rusescu executa si inscrie!

Min 77: Bulgarii trec incredibil pe langa egalare. Un jucator scapat singur cu Stanca trimite in bara. Apoi, arbitrul revine dupa cateva minute si da offside dupa insistentele lui Martinovic.

Min 90: Florin Costea poate profita de o eroare a bulgarilor, dar este blocat in ultima clipa.

Min 91: Geraldo suteaza puternic de la 20 de metri, putin pe langa poarta.

FINAL! Steaua castiga primul meci din Antalya dupa doua penalty-uri!