SUPER MECI la Sport.ro: Chelsea 5-1 Man City in Cupa Angliei! | Real se incurca la Malaga, Ronaldo a dat gol din ofsaid

Superliga
Live Blog

FOTBAL DE 5 STELE

Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2016, 16:49
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2016, 19:52

Champions League: Arsenal - Barcelona, marti la Sport.ro (21:45)

19:13 21 Feb
CHELSEA 5-1 MANCHESTER CITY (Diego Costa 35, Willian 48, Cahill 55, Hazard 67, Traore 89 / David Faupala 36)

Min 89. GOL CHELSEA! Oscar centreaza din flancul stang, Traore trimite superb cu capul, pe spate, mingea loveste bara si intra in poarta

Min 75. Oscar rateaza un penalty pentru Chelsea - Caballero a ghicit coltul si a aparat

Min 67. GOL CHELSEA! Hazard inscrie superb din lovitura libera

Min 55. GOL CHELSEA! Cahill inscrie si el cu un sut din careu dupa o respingere gresita!

Min 48. GOL CHELSEA! Willian inscrie cu un sut la coltul lung dupa o cursa superba si un un-doi cu Hazard

MIn 36. GOL MAN CITY! Doar 1 minut a durat avantajul gazdelor! Faza superba a pustilor de la City, mingea ajunge in fata portii de unde Azpilicueta degajeaza intr-un adversar si mingea sare in poarta!

Min 35. GOL CHELSEA! Hazard scapa in careu, centreaza in careu de unde Diego Costa deschide scorul!

Min 13. Un-doi intre jucatorii lui Chelsea, Pedro ramane singur cu Caballero insa trimite in bara

Iata si echipele de start de la Chelsea - Manchester City:

18:23 21 Feb

Malaga 1-1 Real Madrid (Raul Albentosa 67 / Ronaldo 33)

Min 67. GOL MALAGA! Raul Albentosa egaleaza dupa o centrare pe jos reluata din prima de acesta

Min 36. Ronaldo rateaza un penalty si ocazia de a se apropia de Suarez, cel care are cu 3 reusite mai mult decat portughez (VIDEO aici)

Min 33. GOL REAL! Cristiano Ronaldo deschide scorul dupa o centrare a lui Kroos. Atacantul Realului se afla insa in ofsaid (VIDEO aici)

Posted by MARCA on Sunday, February 21, 2016
18:03 21 Feb

Nebunie la Bayer - Dormund! Arbitrul a iesit de pe teren dupa ce Aubameyang a marcat! Cei de la Bayer au protestat iar antrenorul acestora, Schmidt a fost eliminat insa a refuzat sa mearga in tribune!

Arbitrul partidei a revenit pe teren dupa 5 minute doar dupa ce Robert Schimdt a acceptat sa mearga in tribune!

16:33 21 Feb

Echipa de start a lui Real pentru jocul cu Malaga:

16:27 21 Feb

Jucatorii lui Chelsea au ajuns pe Stamford Bridge pentru meciul cu City, care e LIVE la Sport.ro de la 18:00

21:14 20 Feb

Costel Galca obtine prima victorie cu Espanyol in 2016 si mai inlatura putin din presiunea sufocanta care plana asupra echipei.

Espanyol a invins-o pe Deportivo La Coruna cu 1-0 si a urcat doua locuri in clasament, pana pe 15.

20:25 20 Feb

Min 52: Marco Asensio deschide scorul, Espanyol conduce cu 1-0 si se indreapta spre prima victorie din 2016.

19:22 20 Feb

Meci capital pentru Costel Galca: Espanyol are nevoie disperata de victorie in meciul cu La Coruna.

In caz contrar, Espanyol ar putea pica in zona retrogradabila dupa aceasta etapa.

19:00 20 Feb

Las Palmas 1-2 Barcelona

Marti, de la 21:45, Barcelona o intalneste pe Arsenal, pe Emirates. Meciul va fi transmis in direct de Sport.ro.

'39: Neymar o readuce pe Barca in avantaj.

'9: Surpriza! Las Palmas a egalat prin Willian Jose, care a primit o pasa excelenta, la limita ofsaidului, si l-a invins pe Bravo cu un sut din 10 metri.

'5: Doar cinci minute a rezistat Las Palmas in fata Barcelonei. Suarez a deschis scorul, cu o reluare simpla, cu latul, din 6 metri.

18:35 20 Feb

3-1 scor final in Bayern Munchen - Darmstadt.

Alte rezultate azi in Bundesliga:

Borussia M'Gladbach 1-0 Koln
Hertha Berlin 1-1 Wolfsburg
Hoffenheim 3-2 Mainz
Inglostadt 2-0 Werder Bremen

18:01 20 Feb

Bayern a intors scorul in repriza secunda, dupa ce la pauza era condusa pe teren propriu de Darmstadt cu 1-0. Thomas Muller a reusit dubla ('49, '71), iar liderul din Bundesliga conduce cu 2-1.

Al doilea gol e o minunatie - foarfeca din centrul careului, mingea s-a dus in vinclu.

17:20 20 Feb

Bayern Munchen e condusa la pauza de Darmstadt, echipa de pe locul 13 in Bundesliga. (Sandro Wagner '26)

16:50 20 Feb

Bayern Munchen - Darmstadt se joaca la aceasta ora.

16:49 20 Feb

FA Cup: Arsenal - Hull City se rejoaca, dupa 0-0 pe Emirates. Hull este liderul la zi din Championship.

Arsenal o intalneste marti pe Barcelona, in Champions League, in direct la Sport.ro (21:45).

14:49 20 Feb

Cele mai tari meciuri ale zilei in Europa:

Meciurile de azi, maine si luni din Cupa Angliei. Chelsea, City si Man United joaca live la Sport.ro!

14:48 20 Feb
Primul meci al zilei din optimile Cupei Angliei, Arsenal - Hull!