0 transferuri de Liga. Cele patru achizitii ale Stelei, criticate de un castigator al CCE: "Steaua e mai slaba ca anul trecut"

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 01 Iulie 2015, 09:34
Data actualizarii: Miercuri 01 Iulie 2015, 09:50

Steaua joaca in turul 2 preliminar din UCL cu Trencin, in direct la ProTV.

„Mi se pare ca transferurile facute de Steaua nu sunt nici pe departe pentru calificarea in Champions League. Nu mai vorbim de facut puncte. Cred ca mai are nevoie de jucatori, si jucatori de valoare. Steaua e in pozitia de anul trecut, sa faca transferuri pe ultima suta de metri, tardive, iar jucatorii fie vin nepregatiti, fie au nevoie de timp sa se integreze. Asa cum vad eu Steaua acum, poate e la jumatatea valorii pe care o avea la inceputul sezonului trecut. Jucatorii adusi de Steaua au o anumita cota in campionatul nostru, dar nici aici nu e o cota foarte mare. Muniru, cat l-am vazut, mi-a lasat o impresie foarte proasta. Pe Alcenat il stim, ar putea fi o solutie, dar sa nu fie cum a fost Guilherme, care, la fel, nu m-a impresionat. Tudorie imi place, am incredere in el, dar nu are experienta. Are calitati, dar nu stiu daca te poti baza pe el la un anumit nivel”, a spus Gabi Balint la Digi.

Fost detinator al Cupei Campionilor Europeni alaturi de Steaua, Balint considera ca cei patru jucatori adusi in aceasta vara, Alcenat, Muniru, Tudorie si Tahar, nu sunt nici pe departe oameni care sa o duca pe Steaua in Liga.

De altfel, acestia au costat in total in jur de 1 milion de euro, investitie minima in conditiile in care Steaua a pierdut 5 jucatori importanti din lot in aceasta vara: Arlauskis, Latovlevici, Bourceanu, Prepelita si Rusescu.

Lista de transferuri ar fi putut arata mult mai bine insa Becali nu s-a inteles la contract cu Martinus, Tade si Hamza, cei trei avand pretentii financiare mai mari decat e de acord sa ofere patronul Stelei.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!