Mesajul lui Badr Hari, dupa ce Maroc a fost eliminata dupa ce nu a primit 2 penalty-uri cu Portugalia

Kombat
Data publicarii: Joi 21 Iunie 2018, 13:26
Data actualizarii: Joi 21 Iunie 2018, 13:52

Ce a postat pe contul sau de Instagram.

Marocul a avut un meci de groaza cu Portugalia. Africanii au fost eliminati din turneu, dupa a doua infrangere cu 0-1 (0-1 in prima etapa cu Iran), in urma a doua momente extrem de controversate. Acestia au avut 2 faze la care trebuiau sa primeasca penalty, una in prima repriza, dupa un fault in careu al lui Fonte, si a doua in repriza secunda, cand Pepe a lovit mingea cu mana dupa un corner.

Arbitrul american al partidei a refuzat sa ceara proba video, desi la ambele faze marocanii ar fi trebuit sa primeasca penalty.

Imediat dupa meci, marocanii s-au prabusit pe teren, insa Badr Hari, celebrul luptator marocan de kickboxing, a avut un mesaj de incurajare pentru nationala tarii sale. "Un leu ramane mereu un leu. Multumesc Maroc, te-ai descurcat grozav.", a fost mesajul luptatorului.

Ironia face ca marocanul sa fie prieten foarte bun cu cel care a rapus nationala tarii sale, Cristiano Ronaldo, cei doi fiind prieteni apropiati, fiind vazut de mai multe ori impreuna in vacanta.