Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren după nouă luni. Recordul stabilit de atacantul suedez în Serie A

Zlatan Ibrahimovic AC Milan Serie A Italia
Data publicarii: Luni 27 Februarie 2023, 07:33
Data actualizarii: Luni 27 Februarie 2023, 07:46

AC Milan s-a impus cu scorul de 2-0 în etapa a 24-a din Serie A, împotriva celor de la Atalanta.

Autogolul lui Musso și reușita lui Messias au adus trei puncte importante pentru campioana en-titre din Serie A, care a urcat pe locul trei în clasament, la egalitate de puncte cu Inter Milano, dar la o distanță de 18 puncte față de liderul Napoli.

Zlatan Ibrahimovic a revenit pe teren după nouă luni de pauză

Partida din campionat a avut o semnificație aparte pentru AC Milan, deoarece Zlatan Ibrahimovic (41 ani) a revenit pe teren după o pauză de nouă luni.

Atacantul suedez a fost introdus pe teren în minutul 74, în locul lui Olivier Giroud, doborând recordul lui Alessandro Costacurta, pentru cel mai în vârstă fotbalist care evoluează în Serie A.

Ciprian Tătărușanu nu-și va prelungi contractul cu AC Milan

Mike Maignan a revenit din accidentare, iar zilele lui Ciprian Tătărușanu sunt numărate la câștigătoarea Scudetto. Presa din Italia a anunțat că românul nu-și va mai extinde înțelegerea.

"Marco Sportiello este așteptat să semneze cu AC Milan în următoarele săptămâni. Portarul lui Atalanta îi va lua locul lui Ciprian Tătărușanu, care nu-și va prelungi contractul", au scris jurnaliștii de la Tuttomercatoweb, citând Tuttosport.