VIDEO Cat noroc are Inzaghi? VEZI ce gol a dat in Napoli 2-2 Milan!

Data publicarii: Joi 29 Octombrie 2009, 09:26
Data actualizarii: Joi 29 Octombrie 2009, 09:48

Filippo Inzaghi a lovit din nou pentru AC Milan, dupa o faza norocoasa a italienilor.

Vezi AICI toate rezultatele din Serie A

AC Milan nu si-a revenit complet dupa victoria de senzatie cu Real Madrid. In campionat, echipa lui Leonardo are probleme mari, insa experimentatii jucatori milanezi dau semne ca pot schimba situatia. AC Milan a condus cu 2-0 la Napoli, insa fosta echipa a lui Maradona a revenit si a egalat.

Inzaghi a deschis scorul in minutul 3, dupa o faza extrem de norocoasa. Mingea a fost pasata prieteneste la centrul terenului intre cele doua echipa, a ajuns la Seedorf, care l-a angajat perfect pe Inzaghi, golgeterul lui Milan reusind sa marcheze fara probleme.

In minutul 6, Pato majora diferenta dupa o cursa de 50 de metri, pentru ca Napoli sa revina dupa pauza si sa egaleze cu doua goluri in minutul 90!! Denis si Cigarini au marcat in ultimele momente ale partidei iar meciul s-a terminat la egalitate.