SUPER VIDEO / 2 goluri si o pasa de gol pentru Mutu! Fiorentina 3-2 Lazio

Data publicarii: Miercuri 20 Ianuarie 2010, 23:54
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2010, 00:20

Mutu a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 9 al partidei cu Lazio din Cupa Italiei! Tot Mutu a facut 2-0 in minutul 44! Este al 7-lea gol pentru Mutu in 2010!

FIORENTINA (4-2-3-1): Frey; De Silvestri, Natali, Krøldrup, Pasqual; Montolivo, Donadel; Santana, Mutu, Vargas; Gilardino.

LAZIO (3-4-1-2): Muslera; Diakitè, Stendardo, Radu; Lichtsteiner, Kolarov, Dabo, Brocchi; Mauri; Rocchi, Zarate.

Mutu a fost regizorul Fiorentinei in sfertul de finala din Cupa Italiei in fata lui Lazio!

Mutu a fost inlocuit in minutul 73, dupa ce a marcat in minutele 9 si 44, al treilea gol fiind inscris de Kroldrup '59.

Pentru Lazio, unde Stefan Radu a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 79, au inscris Zarate '50 si Rocchi '68.

Adrian Mutu si Radu Stefan s-au intalnit in sferturile Cupei Italiei. Colegul lui Mutu de la Fiorentina, Alberto Gilardino, a declarat in Gazzetta dello Sport, ca se intelege si cu ochii inchisi cu Adrian Mutu.

"Eu si Mutu formam un cuplu frumos. Ne intelegem si cu ochii inchisi", a spus italianul.

Si asa a si fost! Mutu si Gilardino au reusit o partida perfecta in fata lui Lazio, iar Fiorentina s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei, unde va da peste Juventus sau Inter.