Roma se razbuna si o elimina pe Juve din sferturile Cupei Italiei: Roma 1-0 Juventus! Gervinho inscrie un EUROGOL: VIDEO

Italia
Data publicarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 21:39
Data actualizarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 23:44

► Weekend FAntastic la Sport.ro! Vineri, 21.45: Arsenal - Coventry City! Sambata, 14.45: Bournemouth - Liverpool! FA Cup. Religia Fotbal!

Min 79: GOOOOOL! Gervinho deschide scorul din pasa lui Strootman VIDEO

Min 54: Torosidis centreaza in careu pentru Florenzi care reia cu capul pe langa poarta

Min 49: Pirlo suteaza in singurul om din zid dintr-o lovitura libera de la 25 de metri de poarta

S-a terminat prima repriza!

Min 31: Totti reia din voleu de la 25 de metri insa mingea trece pe langa poarta lui Storari

Min 28: Florenzi vede galben dupa un fault dur asupra lui Giovinco

Min 25: Totti incearca un sut-centrare insa Storari este pe faza

Min 14: Pirlo trimite in zid dintr-o lovitura libera de la 25 de metrii de poarta lui De Sanctis

Min 13: Benatia vede cartonasul galben

Min 10: Benatia il faulteaza pe Quagliarella

Min 9: Gervinho a fost surprins in offside insa a incercat sa continue faza. Acesta nu a auzit fluierul arbitrului din cauza vacarmului de pe Olimpico

Roma: De Sanctis, Torosidis, Castan, Benatia, Maicon, De Rossi, Strootman, Nainggloan, Gervinho, Florenzi, Totti

Juventus: Storari, Chiellini, Bonucci, Barzagli, Marchisio, Vidal, Peluso, Pirlo, Isla, Quagliarella, Giovinco

Roma cauta razbunare in sfeturile Cupei Italiei. Juventus este prima echipa care a reusit sa o bata pe Roma in acest sezon. Deplasarea a avut loc acum mai putin de trei saptamani, iar Juventus a castigat cu 3-0. In afara de primele 15 minute, cei de la Roma nu au avut un sut decent pe spatiul portii. Roma a terminat meciul in 9 oameni dupa eliminarea lui De Rossi si Leandro Castan.

In ultimul meci din campionat jucat de Roma, victoria contra lui Livorno, Rudi Garcia a odihnit mai multi jucatori pentru a pregati meciul de cupa. De cealalta parte, Antonio Conte a bagat in teren ce mai buna echipa impotriva Sampdoriei si a decis sa le dea o sansa rezervelor in Cupa.