Adrian Mutu Fiorentina Italia
Data publicarii: Duminica 23 August 2009, 09:50
Data actualizarii: Duminica 23 August 2009, 09:53

Adi Mutu a reusit primul sau gol din acest sezon pentru Fiorentina in meciul cu Bologna, din prima etapa a Seriei A.

Fanii l-au pus la zid dupa meciul slab din Europa cu Sporting insa Mutu s-a razbunat in prima etapa,  in deplasare la Bologna!

Mutu a fost rezerva, insa echipa lui Prandelli a intrat la pauza condusa de reusita lui Osvaldo, din minutul 24. La pauza, romanul a intrat in locul lui Jovetici si nu i-a trebuit mult sa inscrie. In minutul 65 a preluat o minge in careul advers si a sutat sub vinclu, lasandu-l fara sanse pe portarul Bolognei.

"E un gol important pentru ca am reusit sa egalam. Nu sunt in forma maxima, nu am mai jucat de patru luni, e al doilea meci oficial pe care il joc. Trebuie sa imi ating cat mai curand forma de altadata.

Afacerea TAS este o problema personala, in teren incerc sa imi fac treaba. Returul cu Sporting va fi foarte important", a declarat Mutu imediat dupa meci.