”Invizibil”. Jurnaliștii italieni l-au criticat din nou pe Dennis Man, după ultimul meci al Parmei

parma - ascoli Dennis Man Parma Italia Dennis Man
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:40
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:44

Parma, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă, nu a câștigat nici în runda a 17-a din Serie B. Fosta câștigătoare a Cupei UEFA a remizat, scor 1-1 cu Perugia.

Parma a deschis scorul în minutul 11, prin Inglese, dar a fost egalată în partea secundă, prin reușita semnată de Sgarbi.

Dennis Man, criticat de presa din Italia

Man a început meciul pe bancă și a fost introdus de antrenorul Giuseppe Iachini în minutul 76, în locul lui Rispoli. Românul nu a adus un plus în jocul echipei sale și a fost criticat de presa din Italia.

Pentru cele 15 minute din Parma - Ascoli, Dennis Man a fost notat cu 5,5.

„Câteva minute disponibile. De la intrarea lui și până la final, Parma, pe partea stângă, nu a creat pericol. Invizibil”, scrie sportparma.com.

Parma este pe locul 15 în Serie B, ultimul loc ce asigură salvarea de la retrogradare.

În Serie B, primele două locuri asigură promovarea directă, în timp ce locurile 3-8 se vor lupta la baraj pentru ultimul loc promovabil.

Parma este la doar șase puncte distanță de locul opt, ocupat chiar de Perugia.