INCREDIBIL! Dupa 6 ani, Milan a reprodus finala de Istanbul cu Liverpool! La pauza erau condusi cu 0-3, Boateng a intors rezultatul in 14minute! VIDEO!

AC Milan Italia
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 15:04
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 17:51

Desfasurarea finalei celebre de Liga Campionilor dintre AC Milan si Liverpool din 2005 a fost replicata in Seriea A. De data asta, Milan a fost echipa care a revenit!

Lecce a deschis scorul in meciul cu AC Milan inca din minutul 4 prin Giacomazzi(CLICK AICI PENTRU VIDEO). Fostul jucator al Milanului, Oddo, a dus scorul la 2-0 din penalty in minutul 30(CLICK AICI PENTRU VIDEO) pentru ca Grossmuller sa marcheze pentru 3-0 pentru Lecce in minutul 37(CLICK AICI PENTRU VIDEO) ! Parea o infrangere categorica pentru AC Milan - ar fi fost a 3-a in doar 8 etape!

A venit insa repriza a 2-a si Kevin Prince Boateng, introdus in teren la pauza, a intors soarta meciului de unul singur! In minutul 49, 54 si 63 a marcat un hattrick curat care a readus-o pe Milan in meci si in lupta pentru titlu!

In minutul 83, Yepes le-a dat lovitura de gratie celor de la Lecce si a marcat pentru 3-4 din pasa lui Antonio Cassano!