Cristian Chivu Italia
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2011, 11:18
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2011, 12:20

Fanii lui Milan au pregatit o coregrafie speciala pentru rivalul de pe banca lui Inter, brazilianul Leonardo. Galeria lui Inter a raspuns cu o coregrafie incredibila. Chivu a fost cel mai certat jucator: a fost eliminat in minutul 53, cand scorul era 1-0 pentru Milan.

Inter a mai incasat doua goluri dupa eliminarea lui Chivu, scorul final fiind 3-0. Dupa aceasta infrangere, campioana Italiei a cazut la 5 puncte in spatele Milanului, care conduce clasamentul cu 65 de puncte.

"Nu cred ca ne-am predat in ceea ce priveste lupta la titlu, dar cinci puncte in sapte meciuri sint multe. E greu de recuperat o asemenea diferenta. Totusi, se poate intimpla orice. Am incercat sa revenim in meci si speram la o a doua repriza mai buna, dar eliminarea lui Cristi Chivu ne-a diminuat sansele de a recupera diferenta de pe tabela, practic acolo s-a decis meciul. Ne-am chinuit la finalizare si nu am avut spatii. Ne-am miscat prea putin in teren.

Acum trebuie sa ne gindim la jocul cu Schalke din Liga. Avem multe lucruri pozitive la care sa ne gindim de acum inainte. Luam infringerea ca atare si mergem sa jucam bine in Liga Campionilor", a declarat Chivu.