VIDEO Daniel Boloca, primul gol marcat pentru Sassuolo! Execuție superbă pentru mijlocașul român

Daniel Boloca Sassuolo sassuolo - bologna Italia Daniel Boloca a marcat primul gol pentru Sassuolo / Foto: Getty Images
Data publicarii: Sambata 28 Octombrie 2023, 18:08
Data actualizarii: Sambata 28 Octombrie 2023, 18:09

Daniel Boloca (24 de ani) a înscris primul său gol pentru cei de la Sassuolo, în egalul cu Bologna, scor 1-1.

Boloca a înscris primul său gol pentru cei de la Sassuolo, echipă care l-a transferat în această vară de la Frosinone pentru zece milioane de euro.

Daniel Boloca, primul gol pentru Sassuolo

Joshua Zirkzee, fostul jucător al lui Bayern Munchen, a deschis scorul pentru Bologna în minutul trei, iar Boloca a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză.

Mijlocașul român a înscris cu un șut din afara careului, cu pământul, care nu i-a dat nicio șansă portarului advers.

S-a terminat 1-1, iar Sassuolo a rămas pe locul 14 în Serie A, în timp ce Bologna a urcat pe locul șapte, cu 15 puncte, aproape de locurile care asigură prezența în cupele europene.

În următoarea etapă din Serie A, Sassuolo va juca în deplasare pe terenul celor de la Torino, în timp ce Bologna va primi vizita lui Lazio.