Cel mai prost penalty din 2017! Perotti, "specialistul" Romei, si-a batut joc incredibil de un 11 metri, un coleg l-a salvat in minutul 90+4

AS Roma Cagliari Diego Perotti Italia Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2017, 11:04
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2017, 11:07

AS Roma a invins-o cu 1-0 pe Cagliari, aseara, si ramane in cursa de urmarire a liderului Napoli. Capitolinii au 38 de puncte dupa 16 meciuri, cu 4 mai putine decat Napoli. Roma are si un meci in minus.

AS Roma s-a impus cu mari emotii pe teren propriu in fata sarzilor de la Cagliari. Argentinianul Federico Fazio a decis scorul final, 1-0, in minutul 90+4.

AS Roma a avut sansa de a-si face meciul mai usor din minutul 52, insa un alt argentinian, Diego Perotti, si-a batut joc de o lovitura de la 11 metri.

Considerat un "specialist al penaltyurilor", Perotti a executat incredibil de slab o lovitura de pedeapsa, dandu-i lui Cragno posibilitatea de a retine balonul.