Ce notă a primit Drăgușin după Sampdoria - Lazio! Și-a ”anihilat” adversarul direct

radu dragusin Sampdoria sampdoria - lazio Italia Radu Drăgușin
Data publicarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 21:20
Data actualizarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 21:24

Radu Drăgușin a evoluat în repriza secundă a meciului dintre Sampdoria și Lazio, scor 1-3. Fundașul român a avut o prestație lăudă de presa din Italia.

Drăgușin l-a ”anihilat” pe italianul Mattia Zaccagni, care a oferit două assist-uri în prima repriză a jocului. Pentru prestația sa din repriza a doua a meciului cu Lazio, internaționalul român a fost notat cu 6 de sampnews24.com.

Radu Drăgușin, lăudat de presa din Italia

„Gigantul împrumutat de la Juventus a intrat și Zaccagni a realizat că nu mai poate face exact ceea ce vrea în partea secundă. Încearcă să se facă periculos și pe faza ofensivă”, au scris italienii.

Juventus l-a împrumutat pe Drăgușin la Sampdoria până la finele acestui sezon, pentru a prinde mai multe minute. Acesta a jucat în opt partide, până acum, pentru formație genoveză.

Acesta este evaluat la trei milioane de euro de site-urile de specialitate.

Sampdoria este pe locul 15 în Serie A, cu 15 puncte, la egalitate cu cei de la Venezia. Genovezii sunt la cinci puncte distanță de locurile retrogradabile.

Pentru Sampdoria urmează ”Derby della Lanterna”, cu Genoa.