Allegri ii inchide gura lui Balotelli: "Cred ca ar trebui sa taca din gura" Ce i-a zis dupa ce a ratat PRIMUL penalty din cariera:

Italia
Data publicarii: Luni 23 Septembrie 2013, 08:52
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2013, 15:14

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Massimiliano Allegri este sigur ca Milan a facut cel mai bun meci din acest sezon, cu toate ca a pierdut cu 2-1 in fata celor de la Napoli.

Balotelli nu a fost deloc intr-o zi buna. A ratat primul penalty din cariera in fata lui Pepe Reina si a fost eliminat in finalul meciului dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Nu am vorbit cu Mario Balotelli. A primit mai multe lovituri dure, majoritatea din spate, dar cred ca per total a facut un meci bun. Cand jocurile se termina cred ca trebuie sa taca din gura si sa termine cu isteriile. E mai bine sa taci si sa pleci decat sa stai si sa te certi cu arbitrul pentru ca asta nu schimba cu nimic situatia. Balotelli treubuie sa mai lucreze la partea asta”, a spus antrenorul lui Milan.

Mario Balotelli a ratat in meciul cu Napoli primul penalty din cariera.

Allegri a fost multumit de joc si spune ca primul gol putea fi usor evitat.
“Am facut un meci bun din punct de vedere tactic. Am fost naivi in primele 10 minute ale meciului si am incasat un gol ce putea fi evitat. A fost insa cel mai bun meci din Serie A din acest sezon. Decat sa jucam prost si sa obtinem un rezultat prefer sa jucam bine si sa pierdem. Puteam sa jucam mai bine in careu, dar in afara de primel 10 minute am facut unmeci bun”, a mai spus antrenorul lui Milan.