Nebunie GENERALA! Meciul a inceput, dupa 2 secunde era HAOS! Toti jucatorii s-au luat la pumni, antrenorii au sarit si ei! VIDEO

NHL Hochei
Data publicarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 13:30
Data actualizarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 13:28

Numai putin de 204 minute de penalizare a avut meciul dintre Vancouver Canucks si Calgary Flames!

Vancouver Canucks au invins-o cu 3-2 pe Calgary Flames dupa un punct inscris de Chris Higgins insa partida a fost una cu adevarat nebuna! La doar 2 secunde de la startul meciului, Kevin Westgarth de la Calgary si Kevin Biksa de la Canucks s-au luat la pumni!

A iesit o bataie generala cu toti cei 10 jucatori impartindu-si pumni! Antrenorii nu au stat nici ei calmi, luandu-se la cearta! Pana la urma, s-a restabilit ordinea iar toti jucatorii au fost sanctionati, 8 dintre ei nemaiputand sa intre pe teren in acest meci! Au fost acordate numai la aceasta faza 150 de minute de penalizare (81 pentru oaspeti, 69 pentru gazde)

Nu s-a oprit acolo nebunia - antrenorul celor de la Canucks, John Tortorella a incercat sa intre in vestiarul oaspetilor la pauza! El va fi sanctionat de NHL pentru actiunile sale.

In urma acestui rezultat, Canucks a ajuns la 3-6 in shootouts iar cei de la Flame la 3-3.