Bucurestiul respira aerul de Liga Campionilor: victorie fantastica pentru CSM Bucuresti, care are insa in fata un retur de foc la Rostov. CSM 26-25 Rostov Don, in sferturi

CSM Bucuresti Liga Campionilor Rostov Don Handbal
Data publicarii: Joi 31 Martie 2016, 19:03
Data actualizarii: Joi 31 Martie 2016, 20:29

CSM Bucuresti, campioana Romaniei la handbal feminin, joaca pentru Final Four-ul Ligii Campionilor, cea mai tare competitie intercluburi de pe continent.

UPDATE | CSM Bucuresti s-a impus dramatic cu 26-25 in meciul cu Rostov pe Don. CSM-ul a condus si la 4 goluri, insa rusoaicele au revenit in repriza a doua. Finalul a fost incendiar, cu Rostov ratand un 7 metri la scorul de 26-25 pentru CSM cu 10 secunde inaintea ultimului fluier. La chiar ultima faza, Oana Manea a ratat sansa de a mai puncta o data.

Stire in curs de actualizare!

Campioana Ligii Nationale intalneste formatia rusa Rostov pe Don in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Turul se joaca la Bucuresti, in Sala Polivalenta, in timp ce returul va avea loc pe 9 aprilie, in Rusia.

CSM Bucuresti, antrenata de danezul Kim Rasmussen, se afla la prima participare in cupele europene si a bifat deja cea mai importanta performanta din istoria clubului.