Krim Ljubljana - Rapid 25-24 | Înfrângere pe final pentru românce! Radicevic a înscris la ultima fază

Krim Ljubljana - Rapid Handbal feminin Liga Campionilor Rapid Handbal Krim Ljubljana - Rapid / Sursa foto: Twitter EHF
Data publicarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 20:25
Data actualizarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 20:26

Rapid a pierdut la limită deplasarea cu Krim din EHF Champions League!

Krim Ljubljana - Rapid 25-24 (11-12)

FINAL!

Minutul 30: Krim - Rapid 25-24! Radicevic aduce victoria cu o aruncare din extremă, după ce rapidistele au ratat atacul prin Kanor.

Minutul 57: Krim - Rapid 23-24! Orlane Kanor o duce din nou pe Rapid în avantaj cu o aruncare în forță.

Minutul 50: Krim - Rapid 20-22! Laura Kanor mărește avantajul după un atac bun al oaspeților.

Minutul 45: Krim - Rapid 19-19! Janjusevic aruncă de la șapte metri și o poate duce pe Rapid din nou în avantaj, dar trimite în bară.

Minutul 44: Krim - Rapid 19-19! Româncele au ratat atacul, gazdele recuperează, Dmitrieva pătrunde bine și egalează!

Minutul 31: Krim - Rapid 12-12! Dmitrieva începe cu gol repriza secundă și restabilește egalitatea!

A început a doua repriză!

Pauză! Krim - Rapid 11-12! Rapidistele intră cu un gol avantaj la pauză, după ce Kassoma nu a reușit să înscrie dintr-o lovitură liberă la ultima fază de joc.

Minutul 29: Krim - Rapid 10-12! Orlane Kanor înscrie după o acțiune frumoasă!

Minutul 23: Krim - Rapid 8-10! Korsos înscrie cu o boltă superbă de la șapte metri!

Minutul 17: Krim - Rapid 7-7! Contraatac al gazdelor, iar Mavsar egalează!

Minutul 13: Krim - Rapid 4-5! Korsos își duce echipa în avantaj cu o aruncare de la șapte metri!

Minutul 8: Krim - Rapid 2-3! Kassoma pătrunde și reușește să marcheze, iar româncele trec din nou în avantaj.

Minutul 4: Krim - Rapid 2-1! Lazovic înscrie pe atacul construit al gazdelor, care trec la conducere.

Minutul 3: Krim - Rapid 0-1! Korsos reușește să deschidă scorul după două atacuri ratate ale româncelor.

A început meciul!

Rapid a înregistrat două victorii din ultimele trei partide jucate în Liga Campionilor și are azi (19:00) ca obiectiv un triumf și în Slovenia, pe teremul lui Krim Mercator Ljubljana.

Estavana Polman și Eliza Buceschi nu au făcut deplasarea în Slovenia, în timp ce Sorina Grozav lipsește de mai mult timp pentru că a anunțat în vară că e însărcinată.

Un punct adjudecat de Rapid în confruntarea de sâmbătă seara propulsează vicecampioana României în lupta pentru locurile 1-6. După terminarea grupelor, în caz de egalitate de puncte, formațiile din serie sunt departajate de meciurile directe.