Inconstienta sau inspiratie divina? Un parior din Romania a castigat o multime de bani dupa cea mai nebuna zi a Mondialului de handbal: a mizat si pe egalul Romaniei

Romania Cristina Neagu Danemarca Echipa nationala de handbal feminin Handbal
Data publicarii: Joi 17 Decembrie 2015, 09:06
Data actualizarii: Joi 17 Decembrie 2015, 09:26

Romania a obtinut o victorie si o calificare dramatica si poate neasteptata in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin, dupa ce a invins cu 31-30 (dupa prelungiri) tara gazda, Danemarca. Victoria fetelor noastre nu a fost, insa, singura surpriza a zile.

A fost ziua meciurilor nebune la Campionatul Mondial. Pe langa victoria Romaniei in fata unei Danemarce sustinute de 12 mii de fani aprigi, o alta mare surpriza a fost consemnata.

Poate marea favorita a turneului dupa meciurile din faza grupelor si din optimi, Rusia lui Trefilov, Ilina si Kuznetsova a fost eliminata de Polonia lui Kim Rasmussen (CSM Bucuresti).

De asemenea, un rezultat destul de surprinzator, insa nu la fel ca cel de la Polonia - Rusia (21-20), a fost consemnat la partida dintre Olanda si Franta. Nationala batava a obtinut calificarea dupa ce s-a impus cu 28-25.

In fine, in cel de-al patrulea meci al sferturilor, Norvegia, detinatoarea titlui olimpic, a invins Muntenegru la un singur gol, 26-25.

Pariorul norocos

Meciurile din sferturile mondialului au adus rezultate soc, care erau creditate cu cote uriase inaintea disputarii partidelor. Un egal la Danemarca - Romania in timpul regulamentar a avut o cota de 8.25, in timp ce victoria Poloniei cu Rusia ar fi adus si ea de 7.25 de ori miza jucata.

Interesant este ca toate rezultatele au fost ghicite de un roman. Norocosul a mizat 20 de lei pe cele patru rezultate, castigand peste 4.500 RON.

Sursa FOTO: Facebook