VIDEO Imagini superbe! Galeria Rapidului s-a împăcat cu Cristina Neagu după derby-ul din Liga Florilor

Data publicarii: Miercuri 07 Februarie 2024, 20:15
Data actualizarii: Miercuri 07 Februarie 2024, 20:20

Rapid s-a impus în meciul cu CSM București din Liga Florilor, scor 30-28 (16-13).

Rapidistele au făcut spectacol în duelul cu campioana en-titre, în care au condus aproape pe toată desfășurarea meciului. Rapid a intrat cu avantaj de trei goluri la pauză și a rămas în față pe tabela de marcaj și pe durata reprizei secunde. Meciul s-a desfășurat în sala Giulești, în uralele a mii de fani rapidiști care au mers să încurajeze echipa.

Galeria Rapidului a cântat pe toată durata meciului, așa cum obișnuiește la fiecare partidă a echipei favorite. La final, fanii rapidiști au făcut un gest superb, la un an distanță de la momentul în care s-au certat cu Cristina Neagu și au înjurat-o pe cea mai bună jucătoare a României, după duelul de la Sala Polivalentă.

Cristina a fost suprinsă în tribună alături de galeria rapidistă, purtând un dialog cu Liviu Ungurean, cunoscut drept Bocciu, liderul galeriei, care i-a dat și un fular cu Rapid. La final, interul pleacă spre vestiare zâmbind, în aplauzele fanilor rapidiști, care și-au arătat respectul față de ea.