VIDEO NEEDITAT! Imaginile HAOSULUI: SPRAY PARALIZANT, copii DISPERATI, bataie ca in CUSCA de MMA. Ce s-a intamplat la meciul de handbal al lui Dinamo

Data publicarii: Joi 27 Aprilie 2017, 09:44
Data actualizarii: Joi 27 Aprilie 2017, 09:50

Scene incredibile in sala de handbal!

Fanii dinamovisti sunt acuzati ca au pornit o bataie generala in meciul de la Constanta, din semifinalele play-off-ului. Scanndalul a izbucnit cu mai putin de doua minute inainte de finalul meciului, la scorul de 26-24 pentru Constanta. Au fost scene de lupta dezlantuita intre fortele de ordine si suporteri. Jucatorii s-au retras la vestiare, nu inainte de a incerca sa intervina pentru a-i trage pe teren, alaturi de ei, pe copiii si prietenele lor, aflati in tribune.

Doi dinamovisti au ajuns la spital, anunta oficialii clubului, care sustin si ca fanii veniti de la Bucuresti au fost provocati pe toata durata meciului.

Dupa intreruperea de cateva minute a partidei, jocul s-a reluat si Constanta a castigat cu 27-25. Partida decisiva pentru desemnarea finalistei se joaca la Bucuresti peste doua saptamani. In prima intalnire dintre cele doua rivale Dinamo a batut clar, 27-19. Pentru celalalt loc in finala se lupta HC Odorhei si CSM Bucuresti.

Derby-ul dintre Constanta si Dinamo, din liga nationala de handbal, a fost marcat de incidente neplacute. Galeria dinamovista a fost evacuata din Sala Sporturilor dupa ce mai multi ultrasi au sarit la bataie. Jandarmii au pulverizat gaze lacrimogene in sala, iar jucatorii s-au gabit sa ii coboare pe copii din tribune.