I-a acuzat pe arbitri ca au luat bani ca s-o ajute pe Minaur! Gestul unui jucator cand toti ochii erau pe el

Minaur Baia Mare Handbal
Data publicarii: Duminica 15 Noiembrie 2015, 20:32
Data actualizarii: Duminica 15 Noiembrie 2015, 20:34

Minaur Baia Mare a facut egal cu Skjern, 28-28, in al 7-lea meci pe care l-a jucat in grupa D din Liga Campionilor.

Finalul partidei a fost extrem de tensionat. In minutul 23:35, cand scorul era 25-25, Svensson de la Skjern a fost eliminat pentru doua minute. Jucatorul s-a infuriat si le-a facut arbitrilor semn ca au luat bani pentru a o ajuta pe Minaur!

"Probabil va ajunge la Comisia de Disciplina. Nu stiu ce a fost in mintea lui, cu siguranta va fi sanctionat. Nu mi s-a parut ca ar fi facut fault de eliminare, dar chiar si asa nu poate sa faca un asemenea gest pe teren
", l-a criticat fosta handbalista Narcisa Lecusanu pe Svensson la Dolce.

Minaur are 9 puncte dupa 7 meciuri, unul mai putin decat Motor Zaporoje, care e prima in grupa.

Rezultatele de pana azi ale lui Minaur in Grupa D: 28-32 (12-17) cu Skern Handball, 35-30 (18-14) cu Motor Zaporoje, 31-31 (16-18) cu Kadetten Schaffhausen, 28-28 (14-9) cu Elverum Handball, 21-20 (10-9) si 23-21 (13-9), cu HC Metalurg.

Minaur mai are meciuri co Motor Zaporoje, pe 21 noiembrie, in deplasare, cu Elverum, pe 29 noiembrie, acasa, si cu Kadetten, pe 3 decembrie, tot in deplasare.

Sursa Foto: Dolce Sport