VIDEO EXCLUSIV Dinamo - Poli Timișoara 39-29. Handbal-spectacol cu execuții de mare finețe! Elevii lui Pascual, repetiție reușită pentru debutul în Liga Campionilor

Dinamo Bucuresti Handbal SCM Poli Timișoara Handbal
Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 18:49
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 19:09

Meciurile din Liga Florilor și Liga Zimbrilor se văd pe PRO Arena și VOYO, dar și LIVE VIDEO pe www.sport.ro.

Dinamo - Poli Timișoara 39-29 (22-17)

Min.59 Dinamo - Poli Timișoara 39-29 Se termină meciul după reușita din extrema stângă marca Nicușor Negru.

Min.55 Dinamo - Poli Timișoara 36-29 Starul adus de la Barcelona, Ali Zein, înscrie pentru gazde cu o aruncare ca din tun.

VIDEO "Aeriană" pe ruta Ghionea - Ali Zein

Min.45 Dinamo - Poli Timișoara 29-24 Cristi Fenici și Baican marchează pentru bănățeni pe fondul relaxării echipei catalanului Xavi Pascual.

Min.36 Dinamo - Poli Timișoara 26-19 Iese la rampă și Marius Sadoveac, unul dintre cei mai experimentați jucători din Liga Națională.

• A început repriza a doua!

Min.30 Dinamo - Poli Timișoara 22-17. Final de primă repriză în Ștefan cel Mare. Antrenorul gazdelor, Xavi Pascual, a rulat tot lotul aflat pe foaia de joc pentru a găsi cele mai bune soluții în vederea startului din Liga Campionilor. Shebib (4 goluri), respectiv Furak (4) au fost cei mai buni marcatori ai primei reprize.

Min.21 Dinamo - Poli Timișoara 18-10 Recital al campioanei în sala din Șoseaua Ștefan cel Mare. Mamdouh Shebib, pivotul lui Dinamo, a înscris patru goluri în 20 de minute.

Min.12 Dinamo - Poli Timișoara 9-4 Gol superb înscris de Vali Ghionea, cu efect, din extrema dreaptă.

Min.5 Dinamo - Poli Timișoara 4-1

Min.2 Dinamo - Poli Timișoara 1-1

Min. 1 A început meciul din Sala Dinamo!

Cea mai bună echipă a României vine după victoria din deplasare cu CSM Odorheiul Secuiesc, scor 43-28, cea de-a patra consecutivă din Liga Zimbrilor. Pentru jucătorii lui Xavi Pascual, meciul este ultimul test înainte de debutul în grupele EHF Champions League, prima etapă disputându-se în România, pe 15 septembrie, în compania lui SC Magdeburg.

„Dulăii”, care se află pe primul loc în clasament cu 12 puncte obținute, se duelează cu formația de pe locul al nouălea, Poli Timișoara, care vine după victoria cu HC Buzău, scor 32-30.

PRO TV a achiziționat drepturile de difuzare a meciurilor echipelor naționale de handbal și a partidelor din campionat, Cupa României și Supercupă pentru următoarele patru sezoane: 2022 – 2023, 2023 – 2024, 2024 – 2025 și 2025 – 2026.