LIVE VIDEO CSM București - Măgura Cisnădie 35-23. Meciul transmis de ProArena și VOYO s-a încheiat cu hora bucuriei în Polivalentă

CSM Bucuresti Cristina Neagu Liga Florilor Magura Cisnadie sala polivalenta Handbal
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 18:50
Data actualizarii: Joi 16 Februarie 2023, 18:57

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre CSM București și Măgura Cisnădie din Liga Națională de handbal feminin pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

CSM București - Măgura Cisnădie 35-23 (17-12)

Min.17 CSM - Cisnădie 10-7

Min.2 CSM - Cisnădie 1-1 Cristina Neagu ratează o aruncare de la 7 metri.

A început meciul din Sala Polivalentă!

-------------------------------------------------------

CSM București - Măgura Cisnădie, meci din etapa a 16-a a Ligii Florilor, se joacă azi, de la ora 17:30, în Sala Polivalentă, și este transmis în direct de PRO ARENA și VOYO.

”Spune-i șefului că ai o urgență și trebuie să pleci, pentru că azi joacă tigroaicele!”, au prefațat gazdele întâlnirea de astăzi pe pagina de Facebook a clubului.

CSM București, lider neînvins în Liga Florilor și calificată în sferturile Champions League

CSM București este lider neînvins în Liga Națională, cu 43 de puncte după 14 victorii și un egal, în timp ce Măgura Cisnădie ocupă locul 10 (din 14 echipe), cu 16 puncte.

Cristina Neagu și celelalte ”tigroaice” vin după ce au terminat pe locul 2 în grupele EHF Champions League, poziție echivalentă cu calificarea în sferturile de finală ale competiției.