CSM București - Brest 29-30. Campioana României pierde dramatic în ultimele secunde ale partidei
![CSM București - Brest 29-30. Campioana României pierde dramatic în ultimele secunde ale partidei CSM Bucuresti CSM Bucuresti - Brest](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/10/30/image_galleries/736379/csm-bucuresti-brest-live-blog-de-la-17-00-meci-de-foc-in-liga-campionilor-pentru-cristina-neagu-co_size6.jpeg)
CSM București a pierdut dramatic Cu Brest, pe teren propriu, scor 29-30, în grupele Ligii Campionilor.
CSM București - Brest 29-30
Handbalistele antrenate de Adrian Vasile s-au aflat la conducere pe parcursul meciului, însă în ultimele secunde au cedat și s-au văzut egalate, apoi învine cu 29-30 în ultimele secunde înainte de fluierul final.
După șase partide jucate în grupele Ligii Campionilor, CSM București se află pe poziția a cincea cu șase puncte, poziție care duce în play-off. Pe primul loc se află Rostov-Don, cu opt puncte (un meci mai puțin disputat).
Știrea inițială
CSM București începe acest meci după trei succese consecutive în Liga Campionilor: 36-31 cu Podravka Koprivnica (deplasare), 25-22 cu Borussia Dortmund (deplasare) și 30-22 cu Buducnost (acasă).
Formația pregătită de Adrian Vasile a urcat pe locul 4 în grupă, cu 6 puncte, fiind la două lungimi distanță de Rostov Don și Ferencvaros.
Pentru meciul cu Brest din Liga Campionilor, CSM București a pus în vânzare bilete virtuale pentru un scop nobil
CSM București întâlnește azi, ora 17:00, în runda a 6-a din Grupele Principale ale Ligii Campionilor, echipa Brest Bretagne Handball.
Din păcate, tigroaicele vor lupta pentru a patra victorie consecutivă, fără suportul fizic al spectatorilor, având în vedere măsurile dispuse de autoritățile române, aplicabile pentru următoarea perioada.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News