VIDEO Cristina Neagu, înjurată de galeria Rapidului după fiecare gol

Data publicarii: Luni 20 Februarie 2023, 19:02
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2023, 19:06

Cristina Neagu, vedeta celor de la CSM București, a fost principala inamică a galeriei Rapidului, în meciul din Cupa României la handbal feminin, care s-a disputat în Sala Polivalentă.

• CSM București a câștigat meciul cu Rapid, scor 31-24. Elevele lui Adi Vasile s-au calificat în sferturile Cupei României după ce au întors scorul începând cu finalul primei reprize. În actul secund campioana Rapid a avut o evoluție submediocră, marcând de doar opt ori.

Cristina Neagu, înjurată de galeria Rapidului

Galeria celor de la Rapid, formată din aproximativ 200 de fani, le-a încurajat constant pe giuleștence, însă au înjurat-o cu aproape orice ocazie pe Cristina Neagu.

După fiecare gol marcat de Cristina Neagu, crainicul arenei rostea la stația de amplificare prenumele handbalistei, așteptând ca suporterii lui CSM să strige "Neagu". Fanii Rapidului au intervenit constant, răspunzând cu obscenități la adresa handbalistei desemnată de patru ori cea mai bună din lume (VIDEO la începutul articolului).

Scandările rapidiștilor împotriva lui Neagu nu au apărut numai după goluri, ci și în momentele în care fanii lui CSM București îi scandau numele interului formației din capitală.

În schimb, galeria celor de la Rapid nu a scandat cuvinte obscene în momentele în care alte jucătoare de la CSM București marcau.

Nu este pentru prima oară când există astfel de incidente. La meciul CSM București - Rapid 27-26, disputat pe 30 ianuarie, în runda cu numărul 14 din Liga Florilor, fanii giuleșteni i-au aplicat același tratament Cristinei Neagu.