Ce se putea intampla la un meci Japonia - Maldive la handbal? Japonia conducea la pauza cu 40-0! Cat s-a terminat

Japonia Handbal Handbal
Data publicarii: Duminica 21 Septembrie 2014, 13:57
Data actualizarii: Duminica 21 Septembrie 2014, 14:02

La Jocurile Asiei din 2014 a fost inregistrat un scor cu adevarat uluitor in handbal - Maldive nu a reusit sa inscrie vreun gol!

In Coreea de Sud, la Incheon, au loc in acest an Jocurile Asiei iar un rezultat spectaculos vine de la handbal feminin. In grupa B din care fac parte Japonia, Kazakhstan, Hong Kong, Uzbekistan si Maldive a avut loc macelul!

Japonia conducea inca din prima repriza cu scorul de 40-0, pana la final inscriind de alte 39 de ori! A fost al doilea meci din grupa pentru cele doua tari, Japonia castigand ieri cu 37-8 in fata Hong Kong-ului, in timp ce Uzbekistan a invins-o cu 57-7 pe Maldive.