VIDEO Accidentare-horror în Supercupa României la handbal! Ivana Kapitanovic, scoasă pe targă

ivana kapitanovic Rapid - CSM Bucuresti SuperCupa Romaniei Handbal
Data publicarii: Marti 23 August 2022, 23:09
Data actualizarii: Marti 23 August 2022, 23:11

Rapid - CSM București 26-28 | Ivana Kapitanovic, portarul Rapidului, a suferit o accidentare-horror chiar înainte de finalul partidei din Sala Polivalentă.

Portarul Rapidului s-a ciocnit dur de Malin Aune de la CSM București, și a rămas întindă pe suprafața de joc preț de câteva minute bune. Arbitrul a chemat, de urgență, echipa medicală, iar Kapitanovic a fost transportată pe targă și dusă la spital, cu o proteză la gât.

Aune s-a ridicat după doar câteva secunde și, în timp ce Kapitanovic primea îngrijiri medicale, jucătoarele de la CSM sărbătoreau victoria care era la doar un minut distanță. În minutul 29 al părții secunde, CSM conducea cu 28-25!

VIDEO - Accidentarea suferită de Ivana Kapitanovic în Supercupa României, Rapid - CSM București

CSM București a câștigat Supercupa României la handbal feminin!

CSM București a câștigat Supercupa României cu un avantaj de două goluri în fața campioanei României din sezonul trecut, Rapid! Pentru „tigroaice” este a patra Supercupă din istorie.

Rapidul a intrat cu avantaj la pauză, scor 16-13, însă jucătoarele lui Adrian Vasile au început repriza secundă în forță și au reușit să întoarcă rezultatul.

Aune Malin este cea mai bună marcatoare din meci, având șapte goluri înscrise, urmată de Cristina Neagu cu șase reușite. La egalitate cu Neagu a fost Orlane Kanor, care a fost și cea mai bună jucătoare a rapidistelor.