City 2-1 Napoli, APOEL 1-1 Dortmund, Leipzig 3-2 Porto, Maribor 0-7 Liverpool, Spartak 5-1 Sevilla! Seara incredibila in Liga. Vezi REZUMATE

Real Madrid Tottenham Grupe
Live Blog
Real - Tottenham, marti, 21:45, ProTV
Data publicarii: Marti 17 Octombrie 2017, 23:53
Data actualizarii: Miercuri 18 Octombrie 2017, 02:16

Rezumatele Champions League incep la 00:20 pe PRO X!

23:44 17 Oct
Scorurile finale din meciurile jucate in aceasta seara. Surprize mari la Moscova, Nicosia si Monte Carlo!

23:23 17 Oct
15 minute de cosmar pentru Sevilla in Rusia! Spartak a marcat de 3 ori din minutul 58 si are acum 4-1!

23:21 17 Oct
Scorurile cu un sfert de ora inainte de finalurile partidelor:

23:16 17 Oct
Dortmund egaleaza dupa numai cateva minute! E 1-1 intre APOEL si Borussia!

23:12 17 Oct
Surpriza URIASA in Cipru! Dortmund e condusa de APOEL!

22:40 17 Oct
Meci senzational in Germania! Leipzig - Porto e 3-2 dupa 45 de minute. In minutul 37, era 1-1!

22:28 17 Oct
Napoli a avut penalty pe Etihad, l-a ratat Mertens!

22:21 17 Oct
Rezultatele dupa o jumatate de ora:

22:06 17 Oct
City mai inscrie o data cu Napoli! E 2-0 din minutul 13!

21:50 17 Oct
Liverpool marcheaza primul gol al serii! E 0-1 la Maribor inca din minutul 4!

21:47 17 Oct
Ce bine arata Bernabeul in seara asta...

18:47 17 Oct
Fanii lui Tottenham au venit in numar mare la Madrid. Sunt 6000 de englezi in centrul orasului in acest moment!

15:30 17 Oct
Cum pregateste Real Madrid TV meciul cu Tottenham

LIVE-uri din 5 locatii diferite, non stop pana la ora meciului. Informatii si interviuri din fata stadionului si update-uri legate de meciul din Youth League - e zi de sarbatoare astazi si pe Real Madrid TV.

REAL MADRID - TOTTENHAM, in seara asta la PRO TV

• Tottenham a refuzat 200 de milioane de la Real Madrid pentru golgeterul ei, Harry Kane.
• Cristiano Ronaldo si Kane au marcat cate 43 de goluri fiecare in 2017. Kane in 38 de meciuri, iar Ronaldo in 46. Doar Messi a marcat mai mult in fotbalul mondial, 51 de goluri in 2017.
• In cele 100 de meciuri ale lui Zidane la Real, Ronaldo si Benzema au marcat impreuna 107 goluri.
• 4 mii de englezi sunt la Madrid cu bilet, iar inca 2 mii cauta posibilitati de intrare pe stadion.
• In ultimele 9 meciuri: Real are 6 victorii, 2 egaluri si 1 infrangere (0-1 cu Betis), in timp de Tottenham are 7 victorii si 2 egaluri.
• Radioul Cadena Ser din Madrid a spus ca Zidane a semnat cu Realul in ianuarie 2016 dupa ce Pochettino a refuzat postul.
• Zidane a castigat 7 trofee in 18 luni.
• Ultima data cand Tottenham a venit pe Bernabeu a luat bataie cu 4-0. In 2011 au marcat Adebayor 2, Di Maria si Ronaldo.
• Presa din Madrid scrie ca Ronaldo i-a cerut lui Florentino Perez un portar mai bun decat Keylor Navas. In iarna va fi un nou asalt la De Gea de la Manchester United. E posibil ca Gareth Bale sa intre in discutie.
21:53 16 Oct
Sansa uriasa pentru Chiriches!

Fundasul roman si-a revenit dupa accidentare, iar acum are sanse mari sa o confrunte pe Manchester City in Champions Legue. Chiriches a prins doar doua partide in acest sezon, cand Napoli e pe val in Italia. Patronul a cerut ca vedetele sa fie menajate pentru campionat, pe care sper sa-l castige in sfarsit. Manchester City are un atac devastator in acest sezon, ba chiar e considerata cea mai in forma echipa din Europa in acest moment, dupa 7-2 cu Stoke in Premier League.

"Jucatorii care au multe minute trebuie odihniti in meciul cu Manchester City pentru a-i pastra proaspeti. In Europa trebuie sa ne facem griji doar pentru a avansa in faza urmatoare, nu trebuie sa castigam fiecare meci",
a afirmat De Laurentiis.
21:23 16 Oct
O fata din California plateste 32 de mii de dolari ca sa-l cunoasca pe Ronaldo. Americanca va sta o ora cu Ronaldo dupa meciul din Liga cu Tottenham, marti de la 21.45, la PRO TV.

Ronaldo a scos-o la cina pe logodnica lui. Cei doi au luat masa in cel mai scump restaurant din Madrid. Iubita lui Ronaldo urmeaza sa nasca. Portughezul va avea al 4-lea copil.

21:12 16 Oct
Ronaldo il regreta pe Morata!

Cristiano Ronaldo i-a criticat pe Zidane si Florentino Perez pentru plecarea lui Morata la Chelsea. Potrivit Daily Mail, Ronaldo a reprosat absenta unui atacant din lotul Realului. ”Ati facut cea mai mare greseala. L-ati vandut pe Morata, dar nu ati adus niciun alt atacant in locul lui”, ar fi spus Ronaldo, dupa cum sustin ziaristii englezi.

Chiar daca nu era titular, Morata a marcat 20 de goluri in 43 de aparitii pentru Real Madrid in sezonul trecut.
17:13 16 Oct
"Urati pentru ca sunt evrei!"

Ziarul spaniol Marca a produs furie in randul suporterilor lui Tottenham, inaintea partidei cu Real Madrid de marti, ora 21:45, in direct la ProTV.

Jurnalistii spanioli au scris ca cei de la Tottenham sunt urati de rivalii din Premier League din cauza originii evreiesti a clubului.

Cel mai citit ziar de sport din Spania a scris o pagina intreaga despre istoria clubului londonez, care a inceput in secolul 19, fondat de catre oameni de afaceri evrei din zona. "Clubul a trebuit mereu sa reprezeinte excelenta comunitatii evreiesti. De-a lungul istoriei lor, rivalii de la Arsenal, West Ham sau Chelsea, dar si in restul tarii, suporterii au un cantec preferat: 'ridicati-va in picioare daca o urati pe Tottenham'. De la inceputuri, clubul a avut o relatie speciala cu comunitatea evreiasca, iar directori, antrenori si chiar jucatori evrei au facut parte din club. Si proprietarul de acum, Joe Lewis si presedintele Daniel Levy, sunt evrei.

Dar cei care cunosc bine acest club sustin ca 90% din cei care sustin Tottenham nu au pus piciorul intr-o sinagoga in viata lor.

In ciuda faptului ca au atras ura asupra lor, cei de la Tottenham au asimilat mereu simboluri evreiesti pe stadion, mai ales pe vechiul White Hart Lane, acolo unde fluturau steaguri cu Steaua lui David",
scrie Marca in prezentarea meciului.

"Articolul este complet gresit si lipsit de gust", au comentat reprezentantii lui Tottenham in Daily Mail.

Meciul dintre Real Madrid si Tottenham e derby-ul grupei H din Champions League, ambele avand cate 6 puncte dupa primele doua partide.