Gerrard ii salveaza cu scandal! Liverpool 1-1 Atletico Madrid! Vezi rezumat!

Data publicarii: Marti 04 Noiembrie 2008, 20:13
Data actualizarii: Miercuri 05 Noiembrie 2008, 01:55

Fara Fostul golgeter de pe Vicente Calderon, Fernando Torres care a vazut meciul din tribuna, baietii lui Benitez au fost tinuti in sah de un Atletico incredibil.

Steven Gerrard a salvat in ultimul minutul pe baietii lui Benitez si a pastrat sefia grupei pentru Liverpool cu un gol din penalty.

Golul lui Maxi Rodriguez a fost la un pas sa aduca baietilor lui Aguirre sefia grupei D unde Marseille a obtinut prima victorie dupa ce a umilit cu 3-0 PSV.

Oamenii lui Benitez chiar daca au avut posesia nu au gasit golul si s-au vazut condusi din minutul 38 dupa o faza scoala a spaniolilor. Capitanul lui Liverpool a aratat inca o data ca Liverpool nu se preda pana nu fluiera arbitrul finalul meciului si a obtinut in minutul 95 un penalty controversat care da insa linistea fanilor de pe Anfield Road.

Clasament grupa D: Liverpool 8 pct. Atletico Madrid 8 pct, PSV 3 pct, O.Marseille 3 pct.

Liverpool: Reina, Agger, Keane, Gerrard, Riera, Fabio Aurelio, Xabi Alonso, Arbeloa, Kuyt, Mascherano, Carragher.

Atletico Madrid: Leo Franco, Antonio Lopez, Pernia, Heintinga, Forlan, Raul Garcia, Maxi Rodriguez,Paul Assuncao, Maniche, simao, Perea

Rezumatul poate fi urmarit doar de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.