VIDEO Și Bayern o mai încasează câteodată! Bavarezii, demolați de o nou-promovată, încă din prima repriză

Bayern Munchen Bayern Munich Bundesliga Julian Nagelsmann VFL Bochum Germania
Data publicarii: Sambata 12 Februarie 2022, 18:07
Data actualizarii: Sambata 12 Februarie 2022, 18:28

Levandowski și Muller, umiliți în ultimul meci din Bundesliga.

Partida din etapa a 22-a din Bundesliga părea o formalitate pentru Bayern Munich. Bavarezii se deplasau pe terenul lui Vf Bochum, siguri că se vor întoarce cu toate cele trei puncte. Iar golul lui Robert Lewandowski (34 ani) din minutul 9 îi făcea pe levii lui Julian Nagelsmann (34 ani) să creadă că pot înregistra o victorie facilă.

Însă, nou-promovată a avut alt cuvânt de spus. În 5 minute, Vf Bochum a restabilit egalitatea, iar până la finalul primei reprize reușea să o conducă pe Bayern cu 4-1, ultima reușită fiind o execuție splendidă a lui Holtmann.

Acest rezultat i-a șocat și pe cei care administrează conturile de social media ale lui Bayern. „O primă repriză de uitat”, a fost postarea de pe contul oficial de Twitter a lui Bayern după primele 45 de minute.