SCENE IREALE! Fanii lui Bayern au afisat un mesaj catre seful lui Hoffenheim, iar jucatorii au mers sa-i implore sa-l dea jos! Echipele au pasat intre ele in semn de protest

Germania
Data publicarii: Sambata 29 Februarie 2020, 18:17
Data actualizarii: Sambata 29 Februarie 2020, 19:17

Meciul a fost intrerupt in minutul 76.

UPDATE: Echipele au revenit de la cabine, iar in semn de protest jucatorii au decis sa paseze mingea timp de 15 minute, pana la expirarea timpului regulamentar!

La scorul de 6-0 pentru Bayern, fanii au afisat un mesaj in care il injurau pe Deitmar Hopp, cel care detine clubul Hoffenheim. Lucrurile au scapat de sub control, iar jucatorii bavarezilor au mers furiosi spre tribune pentru a le spune suporterilor sa dea jos imediat bannerul.

"Fiu de c***a" a fost mesajul afisat.

Dupa minute bune de discutii, la care a participat chair si antrenorul Hans Flick, arbitrul partidei a decis sa intrerupa meciul si sa trimita jucatorii la vestiare.