S-a terminat ghinionul pentru Niculescu: Duisburg castiga cu Arminia! Stuttgart invinge Karlsruhe!

Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2008, 18:55
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2008, 18:55
VICTORII PE LINIE IN GERMANIA PENTRU ROMANI!

Duisburg a intrerupt seria de 5 meciuri consecutive fara victorie: a invins cu 2-0 pe Arminia Bielefeld. Cu Tararache si Claudiu Niculescu titulari, Duisburg a deschis scorul in minutul 8, prin Silvio Schroter. Duisburg a marit avantajul in repriza a doua, in mintul 48 prin Mannaseh Ishiaku care l-a invins pe portarul advers cu o scarita. Niculescu a reusit din nou un meci bun, fiind aproape de a inscrie, a fost ins aschimbat in minutul 90, in timp ce Tararache a fost integralist.

Dupa aceatsta victorie Duisburg urca pe 15 in Bundesliga.

Stuttgartul lui Marica a reusit si el o victorie cu 2-0 in fata lui Karlsruhe prin golurile lui Gomez  si R. Hilbert