Monchengladbach 2-2 Bayern Munchen

Bayern Munchen Borussia Monchengladbach Germania
Data publicarii: Sambata 15 Noiembrie 2008, 15:53
Data actualizarii: Sambata 15 Noiembrie 2008, 18:32
Bayernul pierde teren in lupta pentru castigarea titlului. Dupa o serie de cinci victorii consecutive, bavarezii s-au impiedicat la Monchengladbach, unde nu au reusit decat un egal, scor 2-2.

Bayernul este urmarita de ghinion. Dupa un start slab in campionat, trupa de vedete antrenata de Klinsmann a reusit cinci victorii consecutive, dar s-a impiedicat de Borussia Monchengladbach. Toni a deschis scorul in minutul 21, iar Ribery a majorat avantajul la 2-0 in minutul 65, din penalty.

Borussia a egalat in doua minute. Friend a inscris primul cu 10 minute inainte de fianl, iar Bradley a smuls egalul. Borussia Bayern Munchen, 2-2, iar bavarezii cedeaza teren in fata celor de la Leverkusen si Hoffenheim.