FOTO ȘI VIDEO Momente inedite în Bundesliga: arbitrul a fost făcut KO, iar un spectator a devenit al patrulea oficial

Wolfsburg Bundesliga Koln Germania
Data publicarii: Sambata 27 Ianuarie 2024, 19:20
Data actualizarii: Sambata 27 Ianuarie 2024, 19:22

Meciul Wolfsburg - Koln 1-1, contând pentru etapa 19 din Bundesliga, a fost marcat de un incident din prima repriză.

Meciul a fost oprit în minutul 14, după ce Max Finkgrafe, jucătorul lui Koln, a degajat puternic în afara careului, iar mingea l-a izbit în cap pe arbitrul asistent Thorben Siewer, care se afla la marginea terenului.

Siewer a rămas prăbușit pe gazon și a părut să o acuze o stare de amețeală. Arbitrul a primit îngrijiri medicale și a fost ajutat să părăsească terenul.

Asistentul nu a mai putut continua jocul, iar locul său a fost luat de Nicolas Winter, al patrulea oficial, scrie AP.

Cum jocul avea nevoie de un nou arbitru de rezervă, la stația de amplificare s-a făcut un anunț prin care se căuta în tribune un posibil "arbitru calificat". A intervenit Tobias Krull, un portar din liga a șasea germană, care s-a îmbrăcat într-un trening negru și i-a luat locul celui de-al patrulea oficial.

Partida dintre Wolfsburg și Koln s-a încheiat la egalitate, 1-1. Alidou a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 38, iar gazdele au restabilit egalitatea două minute mai târziu, grație reușitei lui Paredes.