Meciul zilei in Germania! In minutul 60 era 1-1, apoi a urmat masacrul! Ce s-a intamplat pana la final e SF

Bayer Leverkusen Germania
Data publicarii: Sambata 29 Noiembrie 2014, 18:42
Data actualizarii: Sambata 29 Noiembrie 2014, 18:45

Spectacol total in partidele zilei din Bundesliga! A fost nebunie la Gelsenkirchen, Leverkusen, Augsburg si Bremen!

Leverkusen a castigat cu 5-1 in fata lui Koln! A fost condusa cu 1-0, a egalat in minutul 26, apoi dupa o ora de joc s-a dezlantuit. Pana la final a mai marcat de 4 ori! Calhanoglu, Drmic, de doua ori, si Bellarabi, cel care deschisese si scorul, au stabilit scorul final: 5-1.

Schalke 4-1 Mainz, Augsburg 3-1 Hamburg, Werder 4-0 Paderborn sunt celelalte rezultate spectaculoase din Bundesliga. Bayern a batut si ea la Berlin, 1-0, cu Hertha, si pare sa fi scapat de orice rivalitate in lupta pentru titlu. Chair daca Wolfsburg are un meci mai putin disputat, avansul lui Bayern e consistent: 10 puncte.