Prima infrangere: Karlsruher 2-1 Wolfsburg! Vezi rezumat

Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 17:19
Data actualizarii: Luni 29 Septembrie 2008, 00:33

Rapid are sanse! Wolfsburg a fost invinsa pentru prima data in sase meciuri, chiar pe terenul lui Karlsruher, cu doar trei puncte adunate pana acum.

Gazdele au condus cu 2-0 prin golurile lui Porcello si Freis din minutele 51 si 75. Wolfsburg a revenit imediat dupa golul doi al celor de la Karlsruher, chiar daca ramasesera in inferioritate: Grafite a fost eliminat in minutul 72. Ricardo Costa a marcat in minutul 79

Adversara Rapidului s-a dovedit mai puternica pe finalul meciului, atunci cand a avut mai multe sanse de a egala. Misimovic, Grafitte si Dejagah sunt cei mai periculosi oameni ai lui Magath.

Karlsruher 2-1 Wolfsburg, intr-un meci transmis exclusiv pe www.sport.ro, si Rapid poate intoarce calificarea.