Fanii au incercat sa-si salveze echipa! Un nou caz 'bricheta' loveste in Germania: arbitrul a intrerupt meciul in minutul 89!

Germania
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2011, 09:09
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2011, 10:38

Un nou caz bricheta in fotbal. Un meci din Germania a fost intrerupt in minutul 89 dupa ce tusierul a fost lovit cu un obiect aruncat din tribune. Echipa gazda era in in acel moment condusa si se afla si in iferioritate numerita.

Meciul St. Pauli - Schalke 04 a fost suspendat, vineri seara, in minutul 87, dupa ce un arbitru asistent a fost lovit in spate cu un pahar cu bere aruncat din tribune.

In momentul opririi partidei, scorul era de 2-0 pentru Schalke, datorita golurilor inscrise de Raul '26 si Draxler '66. St. Pauli se afla in inferioritate numerica, avand doi jucatori eliminati, Kalla '68 si Bartels '80.

Arbitrul asistent lovit de paharul plin cu bere s-a prabusit initial, dupa care s-a ridicat rapid si s-a indreptat catre central, care, dupa o scurta discutie, a decis sa opreasca jocul.