"Danke Robert" Clipe emotionante pentru Lewandowski. Si-a luat ramas bun de la fanii Borussiei inainte de plecarea la Bayern

Germania
Data publicarii: Duminica 04 Mai 2014, 11:56
Data actualizarii: Duminica 04 Mai 2014, 12:06

Borussia Dortmund 3-2 Hoffenheim / Robert Lewandowski a jucat in acest weekend ultimul meci pentru Borussia pe Westfalenstadion (Signal Iduna Park) din Dortmund.

Va juca la Bayern din vara

Robert Lewandowski si-a luat rams bun de la fanii Borussiei, cei care il vor vedea de acum pe Westfalenstadion numai din postura de adversar. Atacantul polonez de 25 de ani va juca din sezonul viitor la Bayern Munchen, echipa cu care a semnat deja pentru ca ii expira in vara contractul cu Borussia.

Lewandowski a jucat 90 de minute in partida cu Hoffenheim, fiind schimbat in prelungiri in fata a 80.200 de fani care l-au aplaudat in picioare. A jucat 4 ani la Dortmund, inscriind 100 de goluri in 182 de partide. Mai poate juca in alte 2 - in ultima etapa la Berlin cu Hertha si in finala Cupei Germaniei de pe 17 mai cu .. Bayern, viitoarea sa echipa!

"A fost un moment foarte, foarte emotionant pentru mine. Ce mi-au aratat fanii inainte, in timp si dupa meci a fost incredibil. Trebuie sa le multumesc tuturor celor care au fost aici pentru un ramas-bun grozav" a spus Lewandowski.