Vestiarul lui PSG stă pe un butoi de pulbere. Ce s-a întâmplat după înfrângerea usturătoare cu AS Monaco

PSG AS Monaco Ligue 1 Franta
Data publicarii: Luni 13 Februarie 2023, 10:50
Data actualizarii: Luni 13 Februarie 2023, 11:12

Paris Saint-Germain a pierdut partida disputată sâmbătă în deplasare cu formaţia AS Monaco (scor 1-3), în etapa a 23-a din Ligue 1.

Gruparea din Principat a deschis rapid scorul pe stadionul Louis II, prin Aleksandr Golovin (minutul 4), iar apoi şi-a majorat avantajul graţie reuşitei lui Wissam Ben Yedder (minutul 18).

Parizienii au redus din handicap în minutul 40, prin tânărul Warren Zaire-Emery, care va împlini 17 ani luna viitoare, înainte ca Ben Yedder să reuşească dubla în prelungirile primei reprize (minutul 45+1).

Campioana Franței nu a putut conta în acest joc pe starurile Lionel Messi şi Kylian Mbappe, ambii cu probleme medicale, dar l-a avut printre titulari pe brazilianul Neymar.

Tensiuni în vestiar după înfrângerea cu AS Monaco

După fluierul final, Luis Campos a mers în vestiarul echipei, fiind nemulțumit de lipsa de agresivitate a elevilor antrenați de Christophe Galtier. Directorul sportiv le-a reproșat acest lucru jucătorilor, iar tensiunea s-a instalat imediat.

Neymar și Marquinhos nu au fost de acord cu reproșurile primite din partea lui Luis Campos, momentul în care a început un dialog aprins între cei trei, în portugheză, a relatat L'Equipe.

PSG se pregătește de manșa tur din optimile Champions League, cu Bayern Munchen, marți, de la ora 22:00.