Nasser Al-Khelaifi, 'atacat' de fanii lui Paris Saint-Germain! Ce banner au afișat la ultimul meci

Nasser Al-Khelaifi Paris Saint-Germain PSG Franta
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 08 Mai 2023, 09:39
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2023, 09:42

Paris Saint-Germain a jucat în deplasare cu Troyes în etapa cu numărul 34 din Ligue 1, scor 3-1.

Paris Saint-Germain s-a impus în meciul cu Troyes și a pus din nou șase puncte distanță de următoarea clasată în lupta pentru titlu. Scorul a fost deschis de Kylian Mbappe, în minutul 8, iar în minutul 59 Vitinha a dublat avantajul. Gazdele au redus din diferență în minutul 83, prin Chavalerin, însă Fabian Ruiz a închis tabela de marcaj trei minute mai târziu.

A fost primul meci al lui PSG după suspendarea lui Messi în urma deciziei de a pleca în Arabia Saudită fără acordul clubului, dar și după ce fanii s-au revoltat și au cerut plecarea argentinianului și lui Neymar. După ce i-au țintit pe jucători, suporterii și-au îndreptat de această dată atenția și spre conducere.

Ultrașii lui Paris Saint-Germain, banner împotriva lui Nasser Al-Khelaifi

Tensiunile continuă la PSG, iar ultrașii care s-au deplasat la Troyes pentru a urmări partida au realizat un banner împotriva președintelui clubului de această dată, Nasser Al-Khelaifi.

„Nasser, un președinte care preferă banii în fața propriilor fani. Bine ați venit la PSG”, se arată în mesajul suporterilor.