Ironia sortii dupa ce dai 400 de milioane pe 2 jucatori :)) Ce s-a intamplat in PSG - Lyon aseara

Franta
Data publicarii: Luni 18 Septembrie 2017, 09:24
Data actualizarii: Luni 18 Septembrie 2017, 09:32

PSG a castigat cu 2-0.

PSG a reusit sa castige meciul cu Lyon de aseara. Derby-ul a fost insa unul foarte echilibrat, Lyon avand ocazii mari la scorul de 0-0, in minutul 70. Lyonezii au dat bara si au ratat mai multe sanse de a deschide scorul, insa echilibrul s-a rupt in minutul 74.

Lyon si-a dat autogol la un corner, pentru ca 10 minute mai tarziu sa isi dea iar autogol. Jucatorii de sute de milioane de euro nu au reusit sa inscrie, desi Cavani si Mbappe au stat la baza autogolurilor.

Mai intai, Cavani a deviat o minge care se ducea pe langa poarta insa un fundas a bagat piciorul si a trimis-o in propria poarta, iar apoi Mbappe a ratat singur cu portarul insa mingea a sarit intr-un fundas care si-a bagat-o in poarta.