PSG Franta kylian mbappe Ligue 1 Olympique Marseille Franta I-a facut sa planga! Mbappe n-a avut mila de rivalii de la Marseille, PSG a avut 4-0 inca de la pauza! Aroganta facuta de atacantul parizienilor: VIDEO
Data publicarii: Luni 28 Octombrie 2019, 10:00
Data actualizarii: Luni 28 Octombrie 2019, 10:17

PSG a invins-o cu 4-0 pe Olympique Marseille in derbyul Frantei.

PSG a umilit-o pe OM in etapa a 11-a din Ligue 1, scor 4-0. Icardi, cu o dubla, si Mbappe, tot cu doua goluri reusite, au decis partida disputata pe Parc des Princes. Angel Di Maria si-a trecut in cont doua pase decisive, ambele la reusitele lui Mbappe.

Mbappe, aroganta la adresa rivalilor de la OM

Dupa ce a facut 3-0 in minutul 32, Mbappe a sarbatorit frecandu-se la ochi. El a facut gestul catre fanii lui OM, care s-au enervat teribil, mai ales ca echipa lor era condusa.

Mbappe are 6 goluri in ultimele 3 meciuri, in timp ce Icardi are 7 reusite in ultimele 5 partide.

PSG e lider in Ligue 1 cu 27 de puncte, avand 8 puncte peste Nantes si 11 peste OM.

Adversara CFR-ului din grupele UEFA Europa League, Rennes a invins-o cu 3-2 pe Toulouse.