GOOL GENIAL in Franta! PSG a fost ingenuncheata de un jucator anonim! Zlatan & Co. aveau 2-0, apoi s-a facut 2-3! VIDEO

Franta
Data publicarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 19:28
Data actualizarii: Sambata 10 Ianuarie 2015, 19:58

PSG a suferit enorm dupa un gol uluitor, marcat de un jucator care nu spune prea multe in fotbalul francez.

Bastia a tinut piept celor de la PSG, si a marcat de fiecare data cand a avut ocazia.

Mai intai a marcat Moura, in min. 10, apoi Rabiot a facut 2-0 pentru PSG, in min. 20.

Relaxata, echipa seicilor de la Paris a inceput sa incaseze gol dupa gol: Boudebouz a marcat din penalty, in min. 32, apoi Modesto a inscris si el, cu doar cateva zeci de secunde inainte de pauza.

Cu 2-2 s-a intrat la cabine, iar la revenire, cei de la PSG erau tot hipnotizati. Cel putin asa au ramas pana la reusita incredibila a lui Julien Palmieri, din minutul 56, cea pentru 3-2!

Si Palmieri a recidivat: a marcat si pentru 4-2, in minutul 89, pentru ca spectacolul de la Bastia sa fie total.

PSG era in urmarirea celor de la Marseille in campionatul din Franta: OM a pierdut cu 1-2 la Montpellier si se afla inainte de aceasta etapa la doar trei puncte in fata lui Zlatan & Co., pe locul 1. Numai ca si PSG a pierdut, cu 2-4.

CLICK AICI PENTRU VIDEO DE LA GOLUL DE 3-2 PENTRU BASTIA