Dezastru pentru Boloni în prima etapă din Ligue 1! Înfrângere dură pentru Metz

Ladislau Boloni Ligue 1 Metz Rennes Franta
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 20:39
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 20:41

Rennes și Metz s-au duelat în prima etapă din Ligue 1, iar rezultatul nu a fost deloc bun pentru nou-promovata lui Laszlo Boloni.

Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 20, prin Kalimuendo, însă Metz, care a promovat în acest sezon, a egalat rapid prin Maziz, în minutul 21. Astfel, cele două echipe au intrat la pauză cu 1-1, însă repriza a doua a fost un dezastru pentru echipa antrenată de Boloni.

Goiuri a dus-o pe Rennes în avantaj, prin golul marcat în minutul 51, iar apoi gazdele au asaltat poarta lui Metz. Doku a înscris pentru 3-1, în minutul 67, iar Salah a închis tabela cu o dublă, în minutele 87, respectiv 90+3.

FC Metz i-a prelungit contractul lui Laszlo Boloni

Clubul FC Metz nu a anunţat încă oficial noua înţelegere cu Boloni.

Românul a fost numit antrenor la Metz în iunie 2022 și a promovat după ce a terminat pe locul 2 în Ligue 2.

Echipa lui Laszlo Boloni debutează duminică în noul sezon, cu un meci în deplasare la Rennes.