VIDEO Cine să-l mai înțeleagă? Luis Enrique, nemulțumit de Kylian Mbappe după ce a făcut hat-trick: "Nu vă voi spune, e privat"

Luis Enrique kylian mbappe PSG Franta
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 21:07
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 21:22

PSG a obținut o victorie importantă în campionat, impunându-se cu scorul de 3-0 în fața celor de la Reims.

Kylian Mbappe a reuşit un hat-trick pentru Paris Saint-Germain în partida câştigată în deplasare de echipa sa, cu scorul de 3-0, în faţa lui Stade Reims, sâmbătă, în etapa a 12-a a campionatului din Franța.

Atacantul francez a deschis scorul în minutul 3, iar apoi a mai înscris de două ori pe parcursul reprizei secunde (59, 82).

În urma acestei victorii, PSG a urcat pe primul loc al clasamentului, depăşind-o cu un punct pe OGC Nice, ţinută în şah vineri pe terenul formaţiei Montpellier (scor 0-0).

Luis Enrique, nemulțumit de evoluția lui Kylian Mbappe

La finalul partidei, în cadrul interviului acordat direct pe teren, tehnicianul iberic a apreciat reușitele lui Kylian Mbappe, însă i-a și reproșat anumite lucruri.

"Nu sunt foarte fericit cu Kylian Mbappe. Nu am ce să spun despre goluri, dar ar fi putut să-și ajute mai mult echipa în anumite faze. Voi vorbi cu el despre asta, în primul rând. Nu vă voi spune niciodată despre ce e vorba, e privat", a spus Luis Enrique pentru Prime Video Sport.